Knorr'un 2015 hedefi yüzde 100 sürdürülebilirlik

Knorr'un 2015 hedefi yüzde 100 sürdürülebilirlik
Knorr'un 2015 hedefi yüzde 100 sürdürülebilirlik
Toprağın cömertçe sunduklarını gelecek nesillere taşımak için çalışan Knorr, Türkiye'den tedarik ettiği tüm sebze ve baharatları 2015 yılının sonuna kadar yüzde 100 sürdürülebilir kaynaklardan temin etmeyi amaçlıyor.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedefleyen Knorr, doğal kaynaklarımızı, topraklarımızı, çiftçilerimiz ve biyoçeşitliliği koruyan ve geliştirmeyi hedefleyen sürdürülebilir tarımın bir sorumluluk değil gereklilik olduğu vizyonuyla hareket ediyor.

Sürdürülebilir Tarım kapsamında yeterli ve kaliteli gıda maddesinin uygun maliyetlerde üretimini, tarım yapılan arazinin, çiftçilerin, çevrenin ve doğal tarım kaynaklarının korunmasını geliştirecek sistem ve uygulamalar gerçekleştiriyor.

Bu vizyon çerçevesinde 20 tedarikçisi ve 4000 Türk çiftçisiyle ele ele veren Knorr, ürünlerinde kullandığı tüm tarımsal hammaddeleri sürdürülebilir kaynaklardan elde etme hedefiyle çıktığı yolda adım adım ilerliyor.

2014 yılı sonu itibari ile ürünlerinde kullandığı 66 çeşit sebze ve baharatın yüzde 92’sini sürdürülebilir kaynaklardan elde etmeye başlayan Knorr, 2014’te de yılda yaklaşık 1.000 ton alım yaptığı domatesi %100 sürdürülebilir kaynaklardan elde etmeye başladı.


İLANDIR
2015 yılının sonuna kadar Türkiye’den tedarik ettiği tüm sebze ve baharatları yüzde 100 sürdürülebilir kaynaklardan temin etmeyi amaçlayan Knorr, aynı zamanda da sürdürülebilir tarım konusunda genel çapta farkındalık oluşturmak ve toplum nezdinde gelişen bir süreç yaratmayı da hedefliyor.

Knorr bu kapsamda sadece alım yaptığı çiftçilerin değil Türkiye’nin dört bir ucundaki çiftçilerin sürdürülebilir tarım konusunda gerekli farkındalığa ve donanıma sahip olmaları konusuna odaklanıyor. Bu doğrultuda WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile işbirliği yaparak, doğru tarım uygulamalarının yaygınlaştırılması için Türk çiftçisine destek verdi, ayrıca Vodafone ve Fırat Kalkınma Ajansı ile gücünü birleştirerek verdiği eğitimlerle Türkiye’nin farklı bölgelerindeki Türk çiftçilerinin hayatına dokundu.

Knorr, sürdürülebilir tarım hedefine giden yolda, ürünlerinde kullandığı malzemelerini sürdürülebilir kaynaklardan tedarik ederek doğaya ve tarıma destek olurken, aynı zamanda tüketicilerine güvenilir ürünler sunmanın mutluluğunu yaşıyor.

İLANDIR