1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
AFYONKARAHİSAR (AA) - 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Afyonkarahisar'da sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla kutlandı.Anıtpark meydanına...

AFYONKARAHİSAR (AA) - 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Afyonkarahisar'da sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla kutlandı.

Anıtpark meydanına gelen bazı siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve sendikalar, çeşitli pankartlar açarak davul zurna eşliğinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

Kamu-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, burada yaptığı konuşmada, 1 Mayıs'ın işçinin, memurun haklarına, kazanımlarına örgütlü bir biçimde sahip çıkması için kutlandığını belirtti.

1 Mayıs bir bayram havası içerisinde kutlamasına izin verilmediğini iddia eden Şenol, "Emek sömürüsü üzerine kurulmuş ekonomik sistemin çalışanlarda açtığı yaraların hatırlandığı, hatırlatıldığı bir gün haline getirmektedir. Her geçen yıl kamudaki kadrolu işçi sayısı azalmakta, işçi sendikaları etkisizleştirilmektedir. Belediye işçilerimizin alın terleri önlerine konan sözleşmeyi bir çırpıda imzalayıp kalkan sarı sendikalarca pazarlanmaktadır" dedi.

Konuşmanın ardından siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve sendikalar, halaylar çekerek günü kutladı.