10 Ocak Gazeteciler Günü'ne doğru

10 Ocak Gazeteciler Günü'ne doğru
10 Ocak Gazeteciler Günü'ne doğru
AFYONKARAHİSAR (AA) - Basın İlan Kurumu (BİK) Afyonkarahisar Şubesi Müdürü Selami Çalışkan, fotoğraf makinesini geliri Gazze'ye gönderilmek üzere 10...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Basın İlan Kurumu (BİK) Afyonkarahisar Şubesi Müdürü Selami Çalışkan, fotoğraf makinesini geliri Gazze'ye gönderilmek üzere 10 Ocak Gazeteciler Günü'nde açık artırma ile satışa çıkaracak.

Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamaya göre, İsrail 'in Filistin topraklarına yıllardır saldırdığını, Filistin'de yaşanan acının yılardır sürdüğünü söyledi.

Yaklaşık 24 yıl öncede İsrail'in Filistin'e düzenlediği saldırıları yerinde izleyip, fotoğraflarla belgelediğini aktaran Çalışkan, şunları kaydetti: 

"Bölgede yaptığım röportajlarla hazırladığım yazı dizisiyle dönemin ses getiren çarpıcı bir gazetecilik başarısına imza attım. Yıllar sonra, İsrail vahşetinin ve Filistinlilerin acılarına tanıklık yapmış olan fotoğraf makinemi ve ses kayıt cihazımı Gazze ile dayanışma için geliri Gazze'ye gönderilmek üzere açık artırma ile hayırseverlerin ilgisine sunacağım."