14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
- AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Yurdunuseven, mesaj yayımladı

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yurdunuseven, mesajında, hekimliğin kutsal ve zor bir meslek olduğunu kaydetti.

Türkiye 'nin sağlığı için emek harcayan hekimler başta olmak üzere bütün sağlık çalışanlarının gayretini ve fedakarlığını gönülden takdir ettiğini belirten Yurdunuseven, şöyle devam etti:

"Doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın fedakarca çalıştığını biliyoruz. Ayrıca sağlık hizmetlerine yönelik yatırımları arttırarak hizmet kalitesini yükseltmek, bütün vatandaşlarımızın eşit koşullarda hizmetlerden yararlanmalarını sağlamak, her zaman temel hedeflerimiz arasında yer almıştır. İktidarımız döneminde ülkemizde sağlık eğitiminin ve hizmetlerinin yaygınlaştırılması yolunda önemli gelişmeler yaşanmıştır. Sağlık kuruluşlarımızın tüm tesislerinde fiziki şartlarında yapılan düzenlemeler ve yeniliklerle her geçen gün modern bir yapıya kavuşmalarının yanı sıra, tüm vatandaşlarımızın en tabi hakkı olan sağlık hizmetinden insan onuruna yakışır bir şekilde en güzel şekilde faydalanabilmesi bizleri fazlasıyla ile memnun etmektedir. Ayrıca hekimlerimizin, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde yaptıkları çalışmalar ve elde ettikleri başarılar, ülkemiz için bir kıvanç kaynağı olmakla birlikte çağdaşlarıyla boy ölçüşen bir neslin müjdecisi olmaları münasebetiyle de bizlere geleceğe dair ümit vermektedirler. Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."