3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Kenan Topçu ve Afyonkarahisar Asker Alma Bölge Başkanı Albay Murat...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Kenan Topçu ve Afyonkarahisar Asker Alma Bölge Başkanı Albay Murat Diker, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla gazileri evlerinde ziyaret etti.

Topçu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı ile birlikte geçen Temmuz ayında Muş'un Varto ilçesinde teröristlerin silahlı saldırısı sonucu yaralanan, halen tedavisi devam eden Jandarma Uzman Çavuş Ertuğrul Demir ve 2001 yılında Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerin döşediği mayın patlaması sonucu gözlerini kaybeden Gazi Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Abdullah Demir'i evlerinde ziyaret etti.

Topçu ve Diker, gazilere acil şifalar dileyerek, kapılarının her zaman açık olduğunu, herhangi bir sıkıntı anında bir telefonun yeterli olacağını söyledi.

Dernek başkanı Kumartaşlı ise her zaman şehit yakınları ve gazilerin yanında yer aldıklarını belirterek, edebiyete intikal eden şehitlere Allah'tan rahmet yakınlarına ise başsağlığı diledi.