8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
- Afyonkarahisar Valisi Güner: - "Demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesi ile birlikte kadın hakları mücadelesinde de önemli mesafeler alınmıştır"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesi ile birlikte kadın hakları mücadelesinde de önemli mesafeler alındığını bildirdi.

Güner, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmakta olduğunu kaydetti.

Bugün kadın haklarının hatırlanması ve sorunlarının çözümlenmesi amacıyla yeni projelerin üretilmesi noktasında önemli bir gün olduğunu belirten Güner, şöyle devam etti:

"Demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesi ile birlikte kadın hakları mücadelesinde de önemli mesafeler alınmıştır. Yasal olarak kadınlarımız önemli haklara sahip olmalarına rağmen, gelinen durumun yeterli olmadığı ve çeşitli alanlarda sorunların yaşandığı açıktır. Ülkemiz kadınlarının yaşadıkları sorunların ve üzücü olayların yaşanmaması için başta devletimiz ve ilgili kurumlar olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarından bütün bireylere kadar herkese önemli görevler düşmektedir. Kadınlarımızın bu hak mücadelesinde, devletimizin bütün kurumlarıyla yanlarında olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutlar, hiçbir kadınımızın haksızlığa uğramadığı aydınlık ve mutlu yarınlar dilerim."