Afyonkarahisar Belediye Başkanı Çoban:

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Çoban:
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Çoban:
- "Spor kompleksi tamamlandığında, bir dünya takımı özel bir karşılaşma için Afyonkarahisar'a gelecek"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar  Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yapımı devam eden spor kompleksi tamamlandığında, bir dünya takımının özel bir karşılaşma için Afyonkarahisar'a geleceğini belirtti.

Çoban, Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısında yaptığı konuşmada, spor kompleksinin faaliyete girmesiyle Afyonkarahisar'da spor ve tesisleşmede örnek bir il haline geleceğini söyledi.

Afyonkarahisar'da yapılan spor kompleksinin konaklama imkanları ve hava şartlarının elverişli olması nedeniyle profesyonel spor kulüplerinin kamp merkezi haline geleceğini belirten Çoban, şimdiden Polonya, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan ve Azerbaycan'dan takımların rezervasyon yaptırmaya başladığını söyledi.

Tesisler açılmadan gösterilen bu ilginin memnun edici olduğunu kaydeden Çoban, her yıl yüzden fazla kulübün ilimizde kamp yapacağını ifade etti.

Hafta sonu Sandıklıspor'un maçını izlediğini belirten Başkan Çoban, maçın gözlemcisinin "ilimize gelmeden önce Fatih Terim ile görüştüğünü ve ilimizdeki tesislerden övgüyle bahsettiğini" kendisine aktardığını belirtti.

Çoban, sözlerini şöyle tamamladı:

"Spor kompleksi tamamlandığında, bir dünya takımı özel bir karşılaşma için Afyonkarahisar'a gelecek. Bu spor tesisleri ileride yetmeyecek. O bölgede iki devletimizin salonu var, iki tane de biz yapıyoruz, beşinciyi tekrar devlet yapıyor, bir de üniversitemizin var. 6 adet salonla birlikte 13 saha ilimize yetmeyecek. Bugünler uzak değil."