Afyonkarahisar Belediyesi'nden su sayacı uyarısı

Afyonkarahisar Belediyesi'nden su sayacı uyarısı
Afyonkarahisar Belediyesi'nden su sayacı uyarısı
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Belediyesi, su sayaçları ve açıkta bulunan bina iç tesisatlarının soğuk havaya karşı izole edilmesi uyarısında...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Belediyesi, su sayaçları ve açıkta bulunan bina iç tesisatlarının soğuk havaya karşı izole edilmesi uyarısında bulundu. 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, su sayaçlarının taş yünü, cam yünü, köpük, ince talaş veya kalın bez parçaları ile kaplanması, açıkta bulunan bina iç tesisatlarının da mutlaka izole edilmesi gerektiği belirtildi.

Tesisat veya sayaçları donan abonelerin, tesisatlarına ve sayaçlarına kesinlikle sıcak su, ateş veya pürümüz tutarak müdahale etmemeleri uyarısına yer verilen açılamada, şöyle denildi:

"İç tesisatta veya sayaçta meydana gelen patlamalarda, patlağın önündeki vanadan veya bina giriş vanasından suyu kesmeleri, patlayan veya donmuş su sayaçlarını sökerek ara boru ile su kullanmamaları, patlayan sayaçlar için belediyemiz su tahakkuk birimine müracaat etmeleri halinde ücret karşılığında yeni su sayacı ile değiştirme işlemi yapılması gerekmektedir."