Afyonkarahisar Defterdarı Kısa:

Afyonkarahisar Defterdarı Kısa:
Afyonkarahisar Defterdarı Kısa:
- "Sigortasız işçi çalıştırılıp çalıştırılmadığının kontrol edilerek, belge düzenine uyulup uyulmadığının denetlenirken, belge düzenine uymayan mükelleflere ise gerekli cezalar kesilecektir"

AFYONKARAHİSAR(AA) - Afyonkarahisar Defterdarı Yaşar Kısa, işyerlerinin sigortasız işçi çalıştırılıp çalıştırılmadığının kontrol edilerek, belge düzenine uyulup uyulmadığının denetlenirken, belge düzenine uymayan mükelleflere ise gerekli cezaların kesileceğini bildirdi. 

Kısa, yaptığı yazılı açıklamaya göre, Afyonkarahisar genelinde sürdürülmekte olan yaygın ve yoğun vergi denetimlerinin Ramazan Bayramı öncesi ve bayram süresince artarak devam edeceği belirtti.

Ramazan Bayramı öncesi ve Bayram tatili süresince vergi denetimlerinin artarak devam edeceğini belirten Kısa, "Çok sayıda kurulacak vergi denetim ekiplerinin bizzat kendisinin koordinatörlüğünde görev yapacak. Denetimler özellikle karayolları üzerinde bulunan dinlenme tesisleri, perakende satış yapan işletmeler, alışveriş merkezleri ile lokantalar ve otellerde yapılacak" ifadelerini kullandı.

Bandrollü ürünlerin de kontrol edilerek, ödeme kaydedici cihazlar ile ilgili gerekli görülen tespitlerin yapılacağını dile getiren Kısa, şunları kaydetti:

"Vergi mükellefiyeti olmayanların mükellefiyet tesisi de yapılacaktır. Sigortasız işçi çalıştırılıp çalıştırılmadığının kontrol edilerek, belge düzenine uyulup uyulmadığının denetlenirken, belge düzenine uymayan mükelleflere ise gerekli cezalar kesilecektir. Vergi denetim ekipleri denetimler sırasında mükellefler ve iş yerlerinde çalışan personel ile müşterilere karşı güler yüzlü, ikna edici davranış içinde olacaklardır. Müşterileri, personeli ve mükellefleri rahatsız edici ve onur kırıcı davranışlardan kesinlikle bulunulmayacaktır."