Afyonkarahisar'da av sezonu başladı

Afyonkarahisar'da av sezonu başladı
Afyonkarahisar'da av sezonu başladı
AFYONKARAHİSAR (AA) - Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Mehmet Kuşçu, 15 Ağustos itibariyle av sezonunun başladığını bildirdi.Kuşçu, AA...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Mehmet Kuşçu, 15 Ağustos itibariyle av sezonunun başladığını bildirdi.

Kuşçu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğal hayatın korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Kendilerinin en önemli görevlerinin doğal hayatı korumak olduğunu dile getiren Kuşçu, "Yasal avcılığı, Türkiye 'de oturtmak istiyoruz. Belgesiz avcı kalmasın istiyoruz. Bizlerin her sene gerekli köy ve ilçelerde avcılık kursları açıyoruz. Burada avcıları bilgilendiriyoruz ve belge veriyoruz" dedi.

Verilen eğitimlerle kişilerin avcı olduğunu dile getiren Kuşçu, şunları anlattı:

"Arazileri gezmemizin yegane amacı; belgeli ile belgesiz avcıların ayrımını yapmaktır. Belgeli avcı bizim için her zaman  önemlidir. Kaçak avcıları takip ederek belgelerine el koyuyoruz. Bu çalışma ile kaçak avcılara sıfır tolerans gösteriyoruz. Burada az önce belgesi bulunmayan avcının silahına el koyduk. Belirlenen yasak bölgelerde avcılık yapanlar hakkında işlem başlatıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor"