Afyonkarahisar'da dolandırıcılık iddiası

Afyonkarahisar'da dolandırıcılık iddiası
Afyonkarahisar'da dolandırıcılık iddiası
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da devre tatil ve sağlık kulübü üyeliği yapan bir şirketin, "sözleşme cayma hakkı"nı kullanmak isteyen...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da devre tatil ve sağlık kulübü üyeliği yapan bir şirketin, "sözleşme cayma hakkı"nı kullanmak isteyen kişilerden usulsüz  para alarak dolandırmaya çalıştığı iddia edildi. 

Esnaf Cengiz Tüplek, yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar'ın Ömer-Gecek Termal Bölgesinde faaliyet yürüten şirketlerden birinin devre tatil ve sağlık kulübü üyeliği edindiğini ve bunun karşılığında bir sözleşme imzaladıklarını anlattı. 

Sözleşmede yer alan cayma hakkını kullanmak için başvurduğu şirketin, kendisinden 500 lira para istediğini savunan Tüplek, durumu İl Hakem Heyetine bildirdiğini, söz konusu şirketin kendisini mağdur ettiğini söyledi.

Sözleşmede, "14 gün içinde hiçbir sebep göstermeksizin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin yatırımcı, kiralayanın sözleşmede belirtilen adresine göndereceği iadeli taahhütlü cayma ihbarı ile cayma hakkını kullanarak sözleşmeden dönebilir" maddesinin yer aldığını aktaran Tüplek, bu maddenin işletilmediğini, zor duruma düşürüldüğünü ifade etti.

 Söz konusu şirketin bu uygulamasından dolayı başka kişilerin de mağdur olmasını istemediğini dile getiren Tüplek, gerekli yerlere de müracaatını yaptığını sözlerine ekledi.

Şirket yetkilileri ise konuya ilişkin bilgi vermek istemedi.