Afyonkarahisar'da hamile kadının ölümüyle ilgili dava

Afyonkarahisar'da hamile kadının ölümüyle ilgili dava
Afyonkarahisar'da hamile kadının ölümüyle ilgili dava
- 2013 yılında 2,5 aylık hamile eşini darbederek ölümüne yol açtığı öne sürülen sanığın, yargılanmasına devam edildi - Duruşma sonrası basın açıklaması yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, sanığın tutuksuz yargılanmasına tepki gösterdi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, 2013 yılında 2,5 aylık hamile eşini darbederek ölümüne neden olduğu öne sürülen sanığın, tutuksuz yargılanmasına tepki gösterdi.

Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, maktul Özlem S'nin yakınları ve avukatları katıldı. 

Duruşma, Adli Tıp Kurumu'ndan beklenen raporlar gelmediği için ertelendi.

Duruşmanın ardından, davaya müdahil olarak katılan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri ile Özlem S'nin yakınları, Anıtpark'ta basın açıklaması yaparak, sanık A.S'nin tutuksuz yargılanmasına tepki gösterdi.

Platformun temsilcisi Fatma Kurt, davayı sonuna kadar takip edeceklerini belirterek, "Darp nedeniyle gerçekleşen bir ölümün davasına geldik. Özlem kardeşimiz hayatı boyunca şiddete maruz kalmış. Evlilik hayatı boyunca zaten fiziksel psikolojik ve maddi şiddete maruz kalmış bir kardeşimizdir. İlk rapor ölüm nedeni darp olarak gösterilirken, ikinci rapor ölüm nedeninin darp da dahil başka nedenlerle de olabileceğini gösterir durumda. Bu haldeyken sanığın tahliye edilmiş olmasını doğru bulmuyoruz. Özlem için bir an önce adalet sağlanmasını istiyoruz" diye konuştu.

Afyonkarahisar'a bağlı Susuz beldesinde 2  çocuk annesi Özlem S'nin (25), 22 Temmuz 2013'te kocası A.S. tarafından darp edildiği, daha sonra kaldırıldığı hastanede 5 gün sonra yaşamını yitirdiği öne sürülmüştü. Olayın ardından gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan A.S'nin, bir süre sonra tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti.