Afyonkarahisar'da hırsızlık iddiası

Afyonkarahisar'da hırsızlık iddiası
Afyonkarahisar'da hırsızlık iddiası
AFYONKARAHİSAR (AA) - Dinar ilçesinde bir evden para ve ziynet eşyası çaldığı öne sürülen zanlıların, apartman önünde karşılaştıkları ev sahibi ile...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Dinar ilçesinde bir evden para ve ziynet eşyası çaldığı öne sürülen zanlıların, apartman önünde karşılaştıkları ev sahibi ile selamlaşarak yollarına devam ettiği bildirildi.

Pancar Mahallesi'nde yaşayan Recep Acar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evinden 10 bin lira değerinde altın ve paranın çalındığını belirterek, evine giren iki hırsızlık zanlısı ile apartman önünde selamlaştıklarını söyledi.

Evinin önünde kırmızı bir aracın olduğunu fark ettiğini dile getiren emekli öğretmen Acar, şöyle konuştu:

"Bilmeden bu araçta bulunan iki kişiye selam vererek evime girdim. Eve girdiğimde eşim bana 'Altın ve paraları sen mi aldın?' demesi üzerine hırsızlık olayının yaşandığını öğrendim. Yatak odasındaki ceketimin cebinden emekli maaşı ve eşime ait olan çantadan ise altınlar çalınmış. Heyecandan olacak ki hırsızlar bir küçük altını da yatak odamızın ortasına düşürmüş. Evimizin hiçbir şekilde dağılmadığını fark ettiğimizde çok şaşırdık. Büyük ihtimalle hırsızlar detektörle altınları bulmuşlar çünkü evimizin hiçbir yeri dağılmamıştı."

Şüphelileri görenlerden polise bilgi vermelerini isteyen Acar, onların yakalanması için yetkili mercilere başvurduklarını sözlerine ekledi.