Afyonkarahisar'da kar temizleme çalışmaları

Afyonkarahisar'da kar temizleme çalışmaları
Afyonkarahisar'da kar temizleme çalışmaları
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da aralıklarla devam eden kar yağışının ardından, şehrin ana arterleriyle ara sokaklarındaki kar temizleme...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da aralıklarla devam eden kar yağışının ardından, şehrin ana arterleriyle ara sokaklarındaki kar temizleme çalışmaları, yol kenarlarına park edilen araçlar nedeniyle yapılamadığı bildirildi.

Afyonkarahisar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Afyonkarahisar Belediyesi, halkın rahat bir kış dönemi geçirmesi için yoğun çaba harcarken yapılan uyarılara rağmen, park halindeki araçlar, kar temizliğine engel oluyor.

Karla mücadele çalışmalarında, araç ve makinası sayısını arttıran Afyonkarahisar Belediyesi, 4 greyder, 15 kepçe, 5 yükleyici, 3 kar bıçak kamyonu, 1 adet tuzlama aracı, 3 tane solüsyon aracı ve 25kamyonla çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Büyük kar yığınlarının oluştuğu bazı yollarda, temizleme çalışmalarının insan gücüyle yapılamadığı için gerekli olan greyder ve kepçeler de yol kenarlarına park edilen bu araçlar nedeniyle çalışamıyor. Yaşanan bu durum, özellikle şehrin ana arterlerinde, kar temizleme çalışmalarını aksatıyor.


  ETİKETLER:

  Afyonkarahisar

  ,

  kış

  ,

  ,

  kar