Afyonkarahisar'da "Kayıt Dışı Tarih" konferansı

Afyonkarahisar'da "Kayıt Dışı Tarih" konferansı
Afyonkarahisar'da "Kayıt Dışı Tarih" konferansı
AFYONKARAHİSAR (AA) - Tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu, Afyonkarahisar'da "Kayıt Dışı Tarih" isimli konferans düzenledi.Bahadıroğlu, AK Parti...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu, Afyonkarahisar'da "Kayıt Dışı Tarih" isimli konferans düzenledi.

Bahadıroğlu,  AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Afyon Lisesi'nde düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, Çanakkale savaşını bir inancın başarısı olduğuna söyledi.

Türk milletinin kendi içerisinde kavgalar ettiğini ancak ülke güvenliği söz konusu olduğunda kol kola girip birlikte mücadele ettiği vurgulayan Bahadıroğlu, "Bunun onlarca örneğinden birisi de Çanakkale Zaferi'dir. Çanakkale'de elde edilen zaferin en büyük etkeni inançtır. İçinde bulunduğu şartlara teslim olmayan bir milletin şartları teslim aldığı zaferde tarihe altın harflerle adımızı yazdırdık" şeklinde konuştu.

Bugün , Türkiye 'nin muhatap olduğu oyunlarda İngilizlerin parmağının olduğunu savunan Bahadıroğlu, şunları kaydetti:

"Bir devleti yok etmek için yıpratma politikası uygulayacaksınız yani maşa kullanacaksınız. Her taşın altında İngiliz fitnesini aramak gerekir. Ortadoğu 'da da onların parmağı vardır. İngilizler Çanakkale'de bizimle hiçbir yerde savaşmadılar. Çanakkale'de ölenler Avusturyalılar, Yeni Zelandalılar, Hindulardır. İngilizler sömürgelerinden asker toplayıp getirmiştir. Bu savaşın üç ayağı vardır; Osmanlı İmparatorluğunu parçalayıp bölüşmek, Filistin'de İsrail devleti kurmak, Arap petrollerini sömürmek ve bunların tamamını gerçekleştirmek için Hilafeti kaldırmak. Sonuç olarak bunların hepsi gerçekleşti."

Konuşmanın ardından AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Bahadıroğlu'na mermerden yapılmış satranç takımı hediye etti.