Afyonkarahisar'da TOKİ konutlarının kura çekimi yapıldı

Afyonkarahisar'da TOKİ konutlarının kura çekimi yapıldı
Afyonkarahisar'da TOKİ konutlarının kura çekimi yapıldı
AFYONKARAHİSAR (AA) - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar Çetinkaya Mahallesi'nde yapılan 88 adet toplu konut için kura çekimi...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar Çetinkaya Mahallesi'nde yapılan 88 adet toplu konut için kura çekimi yapıldı. Kura çekiminde 2 şehit ailesi ile 5 engelli vatandaş konut sahibi oldu.

Rehberlik Araştırma Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen kura çekiminde, konut sahibi olmaya hak kazanamayanların başvuru bedelleri 15 Hazirandan itibaren iade edilmeye başlanacak.

Kurada adı çıkan ancak sözleşme imzalamayan asil veya yedek alıcıların başvuru bedelleri ise 29 Hazirandan itibaren ödenmeye başlanacağı öğrenildi.

TOKİ uzmanı Levent Çeyikçi, düzenlenen kura çekiminde yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar merkez Çetinkaya mahallesinde bulunan 88 adet toplu konut için noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Engelliler için ayrılan kontenjan için 10 kişinin başvuruda bulunduğunu aktaran Çeyikçi, "Normal başvuru için ise 320 adet başvuru yapıldı. 10 engelliden 5'ine konut verilecek. Bunun yanında 88 asil 50 yedek belirlenecek. Konutların taksitleri sözleşme imzalandıktan sonraki ay başlayacak. Konutların teslimi ise sözleşme imzalandıktan sonra 36 ay içinde teslimi yapılacak" dedi.