Afyonkarahisar'daki karbonmonoksit zehirlenmesi

Afyonkarahisar'daki karbonmonoksit zehirlenmesi
Afyonkarahisar'daki karbonmonoksit zehirlenmesi
- İscehisar ilçesinde hayatını kaybeden 3 kardeşin cenazesi, defnedildi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek ölen 3 kardeşin cenazesi, toprağa verildi.

Yasemin (11), Yunus Emre (14) ve Yasin Kostak (16) kardeşlerin cenazesi, İscehisar Devlet Hastanesi morgundan, "helallik" alınması için baba evine getirildi. 

Evin önünde toplanan Kostak ailesinin yakınları ve vatandaşlar, kardeşler için dua etti.

Daha sonra Selçuklu Camisine götürülen cenazeler, öğle vakti kılınan namazın ardından İscehisar Asri Mezarlığı'nda defnedildi. 

Namaz sırasında baba Mehmet Kostak'ın, yanında bulunan kişilerin yardımıyla ayakta durabildiği görüldü. 

Cenaze namazına, İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bu arada, karbonmonoksit gazından etkilenen anne Fatma Kostak'ın (39) tedavisinin, Eskişehir'deki bir hastanede devam ettiği öğrenildi.

Selçuklu Mahallesi'nde yaşayan Fatma Kostak ve çocuklarından  haber alamayan baba Mehmet Kostak'ın, yakınlarına haber vermesi üzerine gidilen evde anne ve çocukları hareketsiz halde bulunmuş, eve gelen 112 Acil Servis ekipleri, çocukların hayatını kaybettiğini tespit etmişti. Anne Kostak ise tedavi altına alınmıştı.