Afyonkarahisar'dan kısa kısa

Afyonkarahisar'dan kısa kısa
Afyonkarahisar'dan kısa kısa
AFYONKARAHİSAR (AA) - Dinar Ziraat Odası tarafından Çapalı, Gençali ve Kınık köylerindeki çiftçilere ilaçlama ve gübreleme konusunda eğitim...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Dinar Ziraat Odası tarafından Çapalı, Gençali ve Kınık köylerindeki çiftçilere ilaçlama ve gübreleme konusunda eğitim verildi. 

Dinar Ziraat Odası Başkanı Burhan Özdemir, Genel Sekreter Emin Altıntaş ve beraberindeki Ziraat Mühendisi Ali Akın Özdemir, Ziraat Yüksek Mühendisi Talip Bayram, araziye birlikte gittikleri çiftçilere eğitim verdi. 

Yetkililer, seracılık faaliyeti bulunanların sorunlarını da yerinde tespit etti. 

Dinar Ziraat Odası Başkanı Burhan Özdemir, yaptığı açıklamada, çiftçilerin bilinçsiz ilaç ve gübre kullanımı yüzünden binlerce lira zarara uğradığını söyledi.

Oda olarak ayda iki defa köylülerin arazilerini gezerek sorunları yerinde tespit edeceklerini ifade eden Özdemir, mahsullerde verimi artırmanın yollarını arayarak mahsul hastalıklarına da köklü çözümleri anlatacaklarını sözlerine ekledi.

- Genel seçimlere doğru

AK  Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, milletvekili adaylığı için partisinin il teşkilatı tarafından yapılan temayül yoklamasını değerlendirdi.

Temayülün bayram havasında gerçekleştiğini söyleyen Yüksel, örnek teşkilatçılık anlayışı ve olgunluk gösteren herkese teşekkür etti. 

Dinar ve çevresinden üç aday adayı için temayülde oy kullanıldığını dile getiren Yüksel, şunları kaydetti:

"Başmakçı, Evciler, Dazkırı ve Kızılören ilçe teşkilatlarımızda bizimle hareket ettiler. Aday adaylarımıza temayül sonrasında yapılacak olan aday belirleme kriterlerinde başarılar diliyoruz. Birbirinden değerli aday adaylarımızın sergiledikleri tablo da takdire şayandır. Hepsi gönlümüzde birinci sıradan milletvekili adayıdır. Yoklama sonucunda teşkilatımızın kararına da herkes saygı göstermek zorundadır. Türkiye 'de 400 milletvekilliği ve Afyonkarahisar'da 5-0'lık hedefimizle girmiş olduğumuz bu yolda, teşkilatlarımızın enerjisi ve dinamikliği bizleri mutlu etmiştir. Temayül yoklamasının hayırlara vesile olmasını diliyorum."