AK Parti Afyonkarahisar 5. Olağan İl Kongresi

AK Parti Afyonkarahisar 5. Olağan İl Kongresi
AK Parti Afyonkarahisar 5. Olağan İl Kongresi
- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Afyonkarahisar'da her 3 kişiden 2'si AK Partili, diğerleri de AK Parti namzeti. Dolayısıyla bütün Afyonkarahisar'ı kucaklıyoruz" - "Tıbbi ve ıtri bitkiler açısından, burada da büyük bir açılım yapıyoruz. Afyonkarahisar bütün dünyaya şifalı bitkileri dağıtan bir merkez olacak"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Afyonkarahisar'da her 3 kişiden 2'si AK Partili, diğerleri de AK Parti namzeti. Dolayısıyla bütün Afyonkarahisar'ı kucaklıyoruz" dedi.

Eroğlu, Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti  Afyonkarahisar 5. Olağan İl Kongresi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar il teşkilatına şükran ve minnet duyduğunu dile getirdi. 

Kentte 2007 seçimlerinde yüzde 56, 2011 seçimlerinde yüzde 61 oy ile Afyonkarahisar'ın destan yazdığını anlatan Eroğlu, "Özellikle Afyonkarahisar merkezi yüzde 66 ile bir rekora imza attı. Afyonkarahisar'da her 3 kişiden 2'si AK Partili, diğerleri de AK Parti namzeti. Dolayısıyla bütün Afyonkarahisar'ı kucaklıyoruz" diye konuştu.

- "Hedef yüzde 71" 

 Bu yıl gerçekleştirilecek seçimi anımsatan Eroğlu, "Yüzde 46'dan yüzde 54'e, yüzde 44'ten yüzde 61'e çıktınız şimdi ki hedef yüzde 71, söz mü? Allah'ın izniyle destan yazacaksınız, sizlere güveniyorum. Sizleri seviyorum değerli kardeşlerim" ifadelerini kullandı.

"AK Parti'nin temeli Afyonkarahisar'da atıldı" diyen Eroğlu, şöyle konuştu:

"Çünkü bu topraklar mübarek topraklar. Burası şehitler diyarı. Cumhuriyet de burada kuruldu. Nasıl ki 25 Ağustos sabahı kahraman ordumuz, 26 Ağustos sabahına doğru Kocatepe'ye yürüyüp, orada Büyük Taarruz emri verilmişse, 'Ordular ilk hedefiniz Akdeniz' emri de burada verildi. Ağustos 2001 yılında da Cumhurbaşkanımız, kurucu başkanımız ilelebet sönmeyecek bir meşaleyi burada yaktı. Bu yüzden yola devam ediyoruz."

Afyonkarahisar'a yaptıkları icraatları özetleyen Bakan Eroğlu, şöyle devam etti:

"Afyonkarahisar unutulmuş bir ildi. İlk defa Afyonkarahisar'ı AK Parti hükümetleri hatırladı. Geçen yıl sonuna kadar 9 milyar lira, bu seneyle 10 milyar lira yatırım yapıldı. Bölünmüş yollar 500 kilometre, hızlı tren geliyor, havaalanımız var. 500 bin dekar arazi sulandı. Göletlerde ve barajlarda rekora imza atıyoruz. Burada 89 adet baraj ve gölet inşa ediyoruz. Dünyada orman varlığını en çok arttıran şehir Afyonkarahisar. 116 dereyi ıslah ettik. Kokar çayları, akar çay haline getirdik. Şimdi artık Afyonkarahisar, kongre merkezi, termal turizmin başkenti, sağlık turizminin merkezi olacak. Bir de tıbbi ve ıtri bitkiler açısından, burada da büyük bir açılım yapıyoruz. Afyonkarahisar bütün dünyaya şifalı bitkileri dağıtan bir merkez olacak. Diyoruz ki; hedef 2023, buna Türkiye hazır, Afyonkarahisar hazır."