AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Sezen'den açıklama

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Sezen'den açıklama
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Sezen'den açıklama
AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Hüseyin Sezen, dernek, vakıf, meslek odaları ve sendika...

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Hüseyin Sezen, dernek, vakıf, meslek odaları ve sendika temsilcileri ile yönetim kurulu üyelerinin milletvekili adayı belirleme sürecinde oy kullandığını kaydetti.

Sezen, yaptığı yazılı açıklamada, STK'ların demokrasinin gelişmesinde önemli bir yeri olduğunu belirtti.

AK Parti 'nin demokrasiyi benimseyen çalışmalar içerisinde olduğunu ifade eden Sezen, şöyle konuştu:

"Dernek, vakıf, meslek odaları ve sendika temsilcileri ile yönetim kurulu üyelerinin milletvekili adayı belirleme sürecinde oy kullandı. Temayüle katılım yoğundu. STK'lar halkı temsil ediyor. AK Parti İl Başkanlığı olarak Genel Merkezin talimatı olarak doğrultusunda bütün Türkiye 'de bu gün saat 09.00 ile 17.00 saatlerinde il bazındaki bütün STK'lara milletvekili adayı olarak kimleri görmek istediklerini soruyoruz. Sadece aday adaylarımızın acısından değil, aday veya milletvekili olarak görmek istedikleri adayı da yazabiliyorlar. Temayülümüze il bazında il dernekler müdürlüğüne kayıtlı derneklerimiz Yönetim Kurulu Başkanları ve Yönetim Kurulu asil üyeleri, meslek kuruluşları, sendikalar ve vakıflar katılıyor. Halkı temsil eden bütün STK birimlerine bizler danışıyoruz. Demokrasimizi STK'larımızla perçinliyoruz. AK Parti'nin inancı şudur ki STK'ların demokrasimizin gelişmesinde önemli bir yeri vardır. Bizde Afyonkarahisar için en uygu 5 ismi tespit etmek için STK'larımıza müracaat ettik. İnşallah hayırlı ile Afyonkarahisar'dan 5 vekil göndermek için bütün çalışmalarımız titizlikle devam ediyor."