AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının 57. İl Danışma Meclis Toplantısı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının 57. İl Danışma Meclis Toplantısı
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının 57. İl Danışma Meclis Toplantısı
AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının 57. İl Danışma Meclis Toplantısı, partililerin yoğun katılımı ile...

AFYONKARAHİSAR (AA) -  AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının 57. İl Danışma Meclis Toplantısı, partililerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. 

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, yeni göreve seçilen teşkilat mensuplarına başarılar diledi.

İlçe, kadın ve gençlik kolları kongrelerinin yapıldığını dile getiren Yurdunuseven,  Türkiye genelinde bu güne kadar il ve ilçe bazında bin 73 tane kongre yapılması gerektiğini, bunlardan bin 72 tanesinin tamamlandığını belirtti. 

Teşkilatların canlı bir şekilde çalıştığını aktaran Yurdunuseven, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kongrelere katılmasının kendilerine gurur verdiğini ifade etti. 

Milletvekili aday adaylığı başvurularına da değinen Yurdunuseven, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz cuma günü başvurular sona erdi.  Bugüne kadar Afyonkarahisar ilini birinci olarak tercih etmiş 24 tane aday adayımız var. Bunların 21 tanesi Afyonkarahisar'dan başvurdu, 3 tanesi de Ankara 'dan başvurdu. Ayrıca Afyonkarahisar'ı ikinci sıra olarak tercih eden 6 tane aday adayımız var. Toplamda 30 tane Afyonkarahisar'ımız için aday adayımız var. Hepsinden Allah razı olsun ve hepsine de aday adaylıkları hayırlı olsun diliyoruz. Aday adaylarımızın hepsi birbirinden değerli. Ama 5 tanesini genel merkezimiz takdir edecek. Aynı zamanda teşkilat üyelerimizin de takdirleri önemli.  Genel merkezimizin de belirleyeceği 5 tane adayımızla birlikte inşallah Afyonkarahisar'da bir heyecanla ve bir şevkle çalışmalarımıza başlayacağız."

Yurdunuseven, 1 Mart 2015 günü Fuar Alanında, temayül gerçekleştirileceğini belirterek, temayülde kimlerin oy kullanacağına ilişkin bilgi verdi. 

Toplantının sonunda, 2014 yerel seçimlerinde CHP 'den Bayat ilçe belediye başkanı olarak seçilen, daha sonra istifa ederek AK Parti'ye geçen Kadir Üçer'e parti rozeti takıldı. 

Toplantıya Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, partinin il yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel, milletvekili aday adayları, ilçe ve belde belediye başkaları, teşkilat başkanları ve partililer katıldı.