AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı, STK ile biraraya geldi

AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı, STK ile biraraya geldi
AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı, STK ile biraraya geldi
AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı, Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle bir araya gelerek, istişare toplantısı...

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı, Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle bir araya gelerek, istişare toplantısı düzenledi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, STK'larla bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunmanın çok önemli olduğunu belirtti.

Bu toplantıları her 3 ayda ve 6 ayda bir yapılacağını belirten Özkaya, "Parti olarak ilk toplantıyı erkene alarak, fikir alış verişinde bulunalım istedik. AK Parti ile CHP arasındaki söylem ve seçim beyannamesi ve taahhütleri üst üste koyduğunuzda bir koalisyon kurmak çok zor. Dolayısıyla AK Parti ile MHP 'nin koalisyon kurma ihtimali var. Son ana kadar olacak diye bekliyorduk. Ama geçen hafta hepimiz yaşayarak gördük. Sayın Devlet Bahçeli , sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na 'hiçbir konuda anlaşamıyoruz. Bizden bu iş bitmiştir' ifadesini kullandı. Bunun sonucu da Anayasamız ve siyasi partiler kanununu iç tüzüğü gereği de bir seçim hükümeti kurulacak" dedi.

Özkaya, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu günden bu güne kadar hiç seçim hükümetinin kurulmadığına dikkat çekerek, seçim hükümetini yaşayarak görüleceğini aktardı.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün ise hükümetin PKK'yı şımarttığı iddialarının gerçekdışı olduğunu belirterek, "AK Parti PKK'yı şımartmadı. PKK'ya destek vermedi. Biz Kürtçü değiliz. Çok net söylüyorum" dedi.

Ürün, Türk topraklarında bölücülüğün geçmişin çok eskilere dayandığını belirterek, tüm bu faaliyetlerin dış kaynaklı olduğunu söyledi.

Ürün, ülkedeki bölücülüğün 300-350 seneye dayandığını ifadee ederek, şunları anlattı:

"Atalarımızın kurduğu Devleti-Ali Osmani'yi bölmek için İngiliz, Fransız, Alman ve Rus ajanları 350 sene çalışıp başarılı oldular. Bizden Arapları, Yunanlıları, Sırpları ve Bulgarları böldüler. Ancak bu yüzyılın başında gerçekleşen savaştan beri bölemedikleri tek unsur Kürtler oldu. Kürtleri bölmek için de çok uğraşıyorlar. Lozan'daki tartışmalarda İsmet Paşa Kürtler azınlık değildir, Müslüman unsurdandır demiştir. O dönemde bu konu TBMM gündemine gelmiş ve dönemin Kürt vekillerinin de desteğiyle Kütler azınlık olarak kabul edilmemiştir. O günden sonra da durmuyorlar. 1937-38 1940'lı yıllar Atatürk 'ün sağlığından başlayıp Atatürk'ün ölmesinden sonra yaşanan Dersim ve bölgesindeki isyan olayları, iç göçler tamamı dış kaynaklıdır. Devletin kayıtlarında İngiliz ve Fransız ajanlarının bölge insanına isyan etmeleri ve askeri vurmaları konusunda para dağıttıları gerçeği vardır. Askeri vurunca da bu milletin ne yapacağı bellidir."