AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı'ndan Gündem Değerlendirme Toplantısı

AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı'ndan Gündem Değerlendirme Toplantısı
AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı'ndan Gündem Değerlendirme Toplantısı
AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu ve Mustafa Ötken, basın mensuplarıyla parti binasında bir araya geldi.Parti...

AFYONKARAHİSAR (AA) -  AK Parti İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu ve Mustafa Ötken, basın mensuplarıyla parti binasında bir araya geldi.

Parti çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgiler veren İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken, yoğun bir çalışma süreci geçirdiklerini söyledi.

Ötken, AK Parti teşkilatının son gelişmelerle ilgili bir takım toplantılar yaptıklarını belirterek, "Sayın Başbakanımız hükümeti kurma adına çalışmalarımız devam etti. Tabi bununla beraber bizlerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

Son zamanlarda meydana gelen olayların çok üzücü olduğunu aktaran Ötken, "Muş'ta meydana gelen olayda garnizon komutanımız şehit olmuştur. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri, gereken cevabı verecektir" dedi.

İl Başkan Yardımcısı ve Siyasi  ve Hukuk İşler Başkanı Hüseyin Tutumlu ise Hüseyin Tutumlu ise Türkiye sınırlarında 4 yıldır meydana gelen olayları yakından takip ettiklerini belirtti.

Türkiye'nin gelişen olaylara karşı sürekli insani bir duruş sergilediğini aktaran Tutumlu, "Sınırlarımıza yönelik diğer sivil insanların müracaatlarında herhangi bir dini ayrım yapılmaksızın gereken can ve mal güvenliği sağlanmıştır. Hükümetimiz bu konu hakkında gereken her türlü gelişmeyi yakından takip etmektedir, bununla ilgili çalışmalarını sürdürecektir" dedi.

Terör olayları bahane edilerek iki polisin uykusunda, bir askerin ise görev başında şehit edildiğini aktaran Tutumlu, şunları anlattı:

"Sadece bununla kalmamışlardır. Yine bir vatandaşımız, sakallı olduğu ve IŞİD üyesi olduğu bahane edilerek, infaz edilmiştir. Bu davranışlar, hukuku ve hiçbir devleti yok sayan davranışlardır. Türkiye, teröre karşı mücadele etmektedir. Herhangi bir savaş içerisinde değildir. Herhangi bir sınırı aşarak orada varlık göstermek niyetinde değildir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde meydana gelen olaylara karşı önlemler almaktadır. DEAŞ ve PKK 'nın diğer ülkelerden beslendiği ve insan kaynağı desteği aldığı için uluslararası hukuktan kaynaklanan hakkını kullanarak, sınır dışında gerekli operasyonlar düzenlemektedir. Terör örgütlerine karşı mücadele edilmektedir"

Tutumlu, çözüm sürecine ise halkın büyük bir çoğunluğunun karşı olmadığını belirterek, toplumsal barışın sağlanması için ellerinden gelen her türlü çalışmaya imza atacaklarını kaydetti.