AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı'ndan Gündem Değerlendirme Toplantısı

AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı'ndan Gündem Değerlendirme Toplantısı
AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı'ndan Gündem Değerlendirme Toplantısı
- AK Parti İl Başkan Yardımcısı Tutumlu, basın mensuplarıyla bir araya geldi

AFYONKARAHİSAR (AA) -  AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu, basın mensuplarıyla parti binasında bir araya geldi.

Parti çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgiler veren İl Başkan Yardımcısı ve Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Hüseyin Tutumlu, partinin hafta içerisinde çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Bununla ilgili toplantılar düzenlediklerini aktaran Tutumlu, "Ülke gündemine dair yönetim kurulu üyelerini hafta sonu bilgilendirdik. Özellikle biliyorsunuz, terör ve hükümet sorunu gündemimizin en önemli 2 maddesini oluşturuyordu. Bununla ilgili milletvekilleriyle bilgi alışverişinde bulunduk" dedi.

Tutumlu, Dinar'da bugün bir şehidin cenaze namazı kılınacağını ifade ederek, "Meydana gelen olaylarda şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyoruz. Geride kalanlara başsağlığı diliyoruz, şehidimizin mekanı cennet olsun. Bu terörün yoğun yaşandığı süreç içerisinde hükümet kurma noktasında özellikle muhalefet partilerinin sorunsuz tavırları neticesinde terör olaylarının tozunun yükselmesine ve cesaretlendirme noktasında olmuştur. 7 Haziran'dan bu yana tüm AK Parti'nin, partilerin sorumlu davranması gerektiğini dün itibariyle bir kez daha gördük ki muhalefet partilerinde hiç bir karşılık görülmüyor" şeklinde konuştu.

Türkiye'yi bir çözümsüzlük çabası içerisine sokulduğunu dile getiren Tutumlu, şunları anlattı:

"Maalesef muhalefet partileri, bir çözüm içerisinde bulunma ya da çözümün ne olduğun yerine çözümsüzlüğü işaret etmektedirler. Nasıl çözümsüzlük olacağını göstermektedirler. Bizler biliyorsunuz CHP ile koalisyon sürecini götürdük. En azından iki parti olarak dünya meselelerini dış politikaya bakışı arasında temel farklılıklar vardı. Bununla ilgili uzun görüşme trafiği meydana geldi. Partilerin seçmenleri, AK Parti-CHP koalisyonuna sıcak bakmıyordu. Yapılan araştırmalar bunu gösteriyordu. AK PArti ve MHP koalisyonuna prim vermekteydi. Bununla ilgili Parti genel başkanımız ve Başbakanımız, Bahçeli görüştü. MHP kanadı, henüz daha masaya oturur oturmaz, koalisyon hükümetinde yer alamayacaklarını, azınlık hükümetini desteklemeyeceklerini daha oturur oturmaz beyan ettiler. Hiçbir görüşme, hiçbir koalisyon görüşmesi yapamazsınız."