AKUT'dan 6 bin 500 öğrenciye seminer

AKUT'dan 6 bin 500 öğrenciye seminer
AKUT'dan 6 bin 500 öğrenciye seminer
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da, AKUT Arama Kurtarma Derneği'nce son bir yılda 6 bin 500 öğrenciye deprem bilinçlendirme seminerinin...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da, AKUT Arama Kurtarma Derneği'nce son bir yılda 6 bin 500 öğrenciye deprem bilinçlendirme seminerinin verildiğini bildirildi.

AKUT Afyonkarahisar Ekip Lideri Mehmet Bülent Uğurluoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, AKUT'un kurulduğu günden bu yana, sadece katıldığı arama kurtarma operasyonlarıyla değil, eğitici ve öğretici paylaşımlarıyla da topluma hizmet etmeye devam ettiğini belirtti.

Afyonkarahisar'da bir yıldır verilmekte olan deprem bilinçlendirme seminerlerinin bu yılki sonuncusunu Afyon Lisesi'nde gerçekleştirdiklerini aktaran Uğurluoğlu, lisedeki seminere çok sayıda öğretmen ve öğrencinin ile İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'ın da katıldığını aktardı.

Türkiye 'de deprem bilincinin artırılması ve olası afetlere hazırlıklı olunması gerektiğini aktaran Uğurluoğlu, "Bu etkinlikler kapsamında AKUT, Afyonkarahisar Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği içerisinde sürdürülen seminerlere bu güne kadar 36 ayrı okulda 6bin 500 öğrenci ve 330 öğretmene 'Acil Durum ve Deprem Bilinçlendirme Semineri' verildi" ifadelerini kullandı.