Amatör Spor Haftası etkinlikleri

Amatör Spor Haftası etkinlikleri
Amatör Spor Haftası etkinlikleri
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde halkın düzenli fiziksel aktivite alışkınlıklarına özendirilmesi, gençlerin ve çocukların yeni...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde halkın düzenli fiziksel aktivite alışkınlıklarına özendirilmesi, gençlerin ve çocukların yeni sporlara kazandırılması amacıyla bazı etkinlikler düzenlendi.

Gençlerin ve kamu görevlilerinin düzenli spor yapmalarını sağlamak amacıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü tarafından kurumlararası voleybol turnuvası, genç kızlar ve genç erkekler atletizm yarışmaları, yıldız erkekler güreş müsabakaları, yıldız erkekler ve kızlar masa tenisi turnuvası düzenlendi.

Kaymakamlık makamında düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara kupa, sporculara madalyaları Kaymakam Mustafa Şahin, Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu Şube Müdürü Mehmet Ceylan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Doğan Çakır ile diğer katılımcılar tarafından verildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Doğan Çakır, "Dinar'da gençlerin ve halkın spora yönlenmesi adına düzenlediğimiz yarışmalar büyük bir başarıyla sona ermiştir" dedi.

Çakır, "Bu yarışmalar sayesinde vatandaşlarımız hem spor yapmış hem de birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmişlerdi. Faaliyetlerimize devam edeceğiz" diye konuştu.