"Anne yüreği"yle çocuklarına şampiyonluklar yaşatıyor

"Anne yüreği"yle çocuklarına şampiyonluklar yaşatıyor
"Anne yüreği"yle çocuklarına şampiyonluklar yaşatıyor
- Afyonkarahisar'da yaşayan kule ve tramplen atlama antrenörü Keskin, iki çocuğunun Türkiye şampiyonlukları elde etmesine büyük katkılar sağladı - Antrenör anne, çocuklarının Avrupa'da da başarılı olması için çalışıyor - Keskin: "Çocuklarımla çalışırken daha rahatız. Psikolojik olarak her yönden birbirimizi tamamlıyoruz. Çocuklarım derece aldıkça motive oluyorum"

AFYONKARAHİSAR (AA) - ALİ KEMAL AKAN - Minderde çalışıp kule ve tramplen atlamada Türkiye şampiyonlukları elde eden milli sporcular Toprak Berat ve Yaprak Selin Keskin'in annesi ve antrenörü Nurhan Keskin, çocuklarının şimdi de Avrupa 'da dereceler alması için çalışıyor.

Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklarıyla 2009 yılından bu yana çalışmaya başladığını belirterek, 2011'de de resmi antrenörlük unvanına sahip olduğunu aldığını söyledi.

Onların başarısı için hem evinde hem de spor salonunda çaba harcadığını, başka çocukları da yetiştirmeye çalıştığını belirten Keskin, kule ve tramplen atlamanın pek bilinen bir branş olmadığını anlattı. Keskin, şöyle konuştu:

"Afyonkarahisar'da atlama tesisi olmaması nedeniyle veliler bu işe cesaret edemiyorlar. Çocuklarımın gazetelerde haberlerini görerek bize ulaşıyorlar. O şekilde öğrenci bulabiliyoruz. Gelen öğrencilerden, test aşamasını geçenleri davet ediyoruz. Diğer taraftan yarışmaların yapılacağı yere 10-15 gün önceden gittiğimiz için bir külfet oluşuyor. Veliler de buna sıcak bakmıyor ama bundan sonra gelecek çocuklarımızla veliler de aydınlandı, tesisi gördüklerinden şu an destek veriyorlar.

Çocuklarımla çalışırken daha rahatız. Psikolojik olarak her yönden birbirimizi tamamlıyoruz. Çocuklarım derece aldıkça motive oluyorum. Yaptığım işe daha da adapte olmaya çalışıyorum. Onlar daha iyi yerlere geldikçe, özellikle yurt dışında yarıştıkları sürece, sürekli oralara çocuklarım dışında başkalarını da yetiştirme hevesin artıyor. Oğlum artık iyice bu işin içinde. Artık bayrağı ona devretmek istiyorum. O, bu işi çok severek yapıyor. Onlarla beraber yürütüyoruz. Yaprak Selin, Türkiye'yi mart ayında Sırbistan'da yapılacak Belgrad Diving Trophy ve mayısta Hırvatistan'da gerçekleştirilecek 13'üncü Alpe Adria Tournament yarışmalarında temsil edecek. Bu şampiyonalarda derece bekliyoruz."

- "Annemle çalışmak keyif veriyor"

Toprak Berat Keskin ise üniversitedeki antrenörlerle çalışmanın kendisine bilgi kattığını, annesiyle antrenmanlarının kendisine keyif verdiğini ifade etti.

Kışın karada, yazın ise yarışlardan birkaç gün önce havuz antrenmanı yaparak hazırlandıklarını dile getiren Keskin, bunun da zor olduğunu, imkan olması halinde çok daha güzel başarılar elde etmek istediklerini anlattı.

Keskin, bu sporun Afyonkarahisar'da yaygınlaşması için kendilerine destek olunmasını istedi.