Avcı eğitim kursunu tamamlayanlara belge verildi

Avcı eğitim kursunu tamamlayanlara belge verildi
Avcı eğitim kursunu tamamlayanlara belge verildi
- Afyonkarahisar Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen, avcı eğitim kursuna katılanlara belgeleri verildi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen, avcı eğitim kursuna katılanlara belge verildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü, Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü ve Dinar Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında Avcı Eğitim Kursu açıldı. Kursun sonunda 28 kursiyer, avcılık kurs bitirme belgesi aldı.

5. Bölge Müdürü Mehmet Kuşcu, yaptığı açıklamada, ekolojik ve doğal hayatın korunması, sürdürülebilir şekilde devamı ve bu kaynakların milli ekonomiye kazandırılmasının, kayıtlı ve bilinçli avcılıkla mümkün olacağını belirtti.

Kuşcu, "Doğal kaynakların tükenmez olmadığının anlaşılması, tabiattaki dengenin bozulması, insanların avcılıkla ilgili konularda edindikleri bazı bilgilerle, eski ve yanlış kanaatlerinden pişmanlık duyarak uzaklaşmaları, avcılıkta eğitimin ne kadar gerekli ve önemli olduğunu göstermektedir. Bu nedenle bu kursa katılan avcılar, doğayı koruyan bilinçli bireyler olmuşlardır" ifadelerini kullandı.