Başmakçı'da ulusal satranç turnuvası

Başmakçı'da ulusal satranç turnuvası
Başmakçı'da ulusal satranç turnuvası
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Başmakçı ilçesinde "3. Geleneksel Fatih'in Hamlesi" satranç turnuvası başladı.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Başmakçı ilçesinde "3. Geleneksel Fatih 'in Hamlesi" satranç turnuvası başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Başmakçı Fatih Ortaokulu bahçesinde düzenlenen turnuvaya, 8 ayrı ilden 217 orta okul öğrencisi katıldı.

Fatih Ortaokulu Müdürü Fatin Rüştü Karakurt, burada yaptığı konuşmada ulusal turnuvanın 3. düzenlemekten çok büyük onur ve gurur duyduklarını belirtti.

Turnuvayı geleneksel hale getirmek istediklerini belirten Karakurt, turnuvanın ilerleyen dönemlerde 10. ve hatta 50. bile düzenlenmesini istediğini aktardı.

Fatih Ortaokulu Aile Birliği Başkanı emekli öğretmen Muhammet Dinçer ise satranç oyunu tamamen hafıza, zeka ve yetenek ile tabir edebilek bir oyun olduğunu ifade ederek, turnuvaya pek çok ilden yarışmacının katıldığını kaydetti.

Konuşmanın ardından 217 öğrenci birleriyle yarıştı. 

Yarışmada, Başmakçı İlçe Kaymakamı Abbas Yeşilkuş, Başmakçı İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Özdemir, Başmakçı İlçe Jandarma Komutanı  Asım Soner, aileler ve vatandaşlar katıldı.