Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Bayırbucak Türkmenlerine yardım
Bayırbucak Türkmenlerine yardım
- Afyonkarahisar'da, Bayırbucak Türkmenlerine 12 tır gıda ve kışlık malzeme gönderildi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı Belediyesi ile Hayrat Yardım Derneği Sandıklı Temsilciliği aracılığıyla temin edilen 12 tır gıda ve kışlık malzemesi, Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.

Hayrat Yardım Derneği Sandıklı Temsilcisi Yusuf Ali Yılmaz, Sandıklı Belediyesi önünde düzenlenen uğurlama töreninde, mazlumlara yönelik kampanya düzenlediklerini belirtti.

Kısa sürede 12 tır insani yardım malzemesi topladıklarını ifade eden Yılmaz, bunun kendileri için gurur verici olduğunu dile getirdi.

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ise ilk etapta bir tır dolusu yardımı kapsayacak şekilde hazırlandıklarını vurgulayarak, yardım kampanyasının büyüyerek kısa sürede 12 tıra ulaştığını aktardı.

Sandıklı'nın tarihin her kelimesinde üzerine düşen vazifeyi yerine getiren bir ilçe olduğunu anlatan Çöl, "Bundan sonraki süreçte hiçbir kardeşimiz zulüm altında kalmasın. Onlarla bundan sonra bayramlarda bir araya gelip, bayramlarda birlikte olalım" dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya da Müslümanların bir çoğunun Ortadoğu coğrafyasında sıkıntıda olduğunu aktardı.

Dünyanın her yerinden yabancıların gelip Müslümanları bombaladığını vurgulayan Özkaya, "Sandıklı halkı ve bu bölgenin saygı değer insanları olarak çok güzel bir hayır hizmetinde buluyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından içinde gıda ve kışlık malzemenin bulunduğu 12 tır, dualarla uğurlandı.