Bisikletleriyle dünya turuna çıkan Ayme çifti, öğrencilerle buluştu

Bisikletleriyle dünya turuna çıkan Ayme çifti, öğrencilerle buluştu
Bisikletleriyle dünya turuna çıkan Ayme çifti, öğrencilerle buluştu
- Nicolas Ayme ve Gökben Ayme çifti, Afyon Kocatepe Üniversitesi Bisiklet Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında öğrencilere tecrübelerini anlattı

AFYONKARAHİSAR (AA) - Yatay bisikletleriyle 13 ülkeye gidip yaklaşık 7 bin 870 kilometreyi geride bırakan Nicolas Ayme ve Gökben Ayme çifti, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bisiklet Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Gökmen Ayme, AKÜ'de düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, bu maceralarını adeta balayı olarak gördüklerini bildirdi.

AKÜ öğrencilerine ilham kaynağı olma amacıyla etkinliğe katıldıklarını ifade eden Ayme, Fransa 'dan başlayan maceralarının oluşum, planlama ve gelişim süreçlerini aktardı.

Ayme, dinleyicilerini grafiksel, açıklayıcı bir anlatımla aydınlatan çift bisikletlerinin kullanımı, oluşabilecek teknik arızaları, seyahat sırasında doğan sıkıntılar bağlamında tecrübelerini paylaştı.

Gerek sunumları gerek de sanal ortamdaki paylaşımları ile takipçilerini asla yalnız bırakmayan çift, internetteki blogları aracılığıyla da seyir defterlerini, fotoğraf albümlerini güncel olarak paylaşmakta ve takipçilerinin sorularına oradan cevap veriyorlar.