Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulun'ndan AB Projesi

Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulun'ndan AB Projesi
Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulun'ndan AB Projesi
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından hazırlanan "Gençler için Dijital...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından hazırlanan "Gençler için Dijital Okuryazarlığa Erişimin Arttırılması" AB  projesi kabul edildi.

AKÜ'den yapılan açıklamaya göre, projede 8 farklı ülkeden 8 ortakları bulunduğunu belirten AKÜ Bolvadin Uygulamalı Bilimler YO öğretim üyesi Doç. Dr. Cantürk Kayahan, yüksekokul olarak projede ülkeyi temsilen yer almış bulunmakta olduklarını kaydetti.

Projenin açılış toplantısının Polonya'nın Varşova şehrinde, projenin öncü ortağı olan Innovative Institute tarafından düzenlendiğini belirten Kayahan, şöyle devam etti:

"Bu toplantıya yüksekokulumuzu temsilen Bolvadin Uygulamalı Bilimler YO öğretim üyesi ve Bolvadin Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Doç. Dr. Cantürk Kayahan ile Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda görevli Arş. Görevlisi  Fatih Bıyıklı katıldılar. Projenin diğer ortakları İspanya, Filipinler, Vietnam, Polonya, Sri Lanka, Yunanistan, ve Nepal olup, paydaş kuruluşlar da kar amacı gütmeyen, toplum yararına çalışan dernek ve birliklerdir."

Projenin kapanış toplantısı ise Eylül ayında Nepal'de yapılacak.