Büyük Taarruz'un 93. yıl dönümü

Büyük Taarruz'un 93. yıl dönümü
Büyük Taarruz'un 93. yıl dönümü
AFYONKARAHİSAR (AA) - AKUT Afyonkarahisar Birim Temsilciliği'nin Büyük Taarruz'un 93. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kocatepe'ye yürüdükleri...

AFYONKARAHİSAR (AA) - AKUT Afyonkarahisar Birim Temsilciliği'nin Büyük Taarruz'un 93. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kocatepe'ye yürüdükleri bildirildi.

AKUT Afyonkarahisar Ekip Lideri Mehmet Uğurluoğlu, yaptığı yazılı açıklamada,  Türkiye 'nin dört bir yanından gelen 100'e yakın AKUT gönüllüsünün AKUT Afyonkarahisar Operasyon Merkezi'nde buluştuktan sonra Şuhut ilçesine hareket ettiğini belirtti.

Atatürk 'ün geçici karargah olarak kullandığı Atatürk Evi'ni ziyaret ettiklerini dile getiren Uğurluoğlu, şunları anlattı:

"Yürüyüş başlangıç noktası Çakırözü köyüne hareket eden ekiplerimiz, yaklaşık 13 kilometrelik parkuru başarı ile yürüyerek tamamladı. Yürüyüş esnasında AKUT ekiplerine halkın yoğun ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Yürüyüş esnasında yorulan ve devam edemeyen vatandaşların yardımına koştuk. Birçok vatandaşın AKUT araçlarıyla Kocatepe'ye çıkmasını sağladık"

AKUT'un kurucu başkanı Nasuh Mahruki'nin de yürüyüşte yer aldığını ifade eden Uğurluoğlu, "Halkın yoğun ilgi ve teveccühünden mutluluk duyduk. Bu büyük mirasın koruyucusu olacağız" ifadelerini kullandı.