Camisi yanan köyün sakinleri 3 yıldır baraka mescitte ibadet ediyor

Camisi yanan köyün sakinleri 3 yıldır baraka mescitte ibadet ediyor
Camisi yanan köyün sakinleri 3 yıldır baraka mescitte ibadet ediyor
- Kuyucak köyünde, camisinin yanmasından dolayı vatandaşlar yaklaşık 3 yıldır barakadan yapılan çadır mescitte ibadetlerini gerçekleştiriyor

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesine bağlı Kuyucak köyü sakinleri, 3 yıl önce köy camisinin yanmasından dolayı barakadan yapılan çadır mescitte ibadetlerini yapıyor.

Sandıklı ilçesi Kozvan Kuyucak köyünün camisi, 2012'de yanması sonucu maddi hasar oluşmuştu. Bunun üzerine köylüler, 3 yıl önce Kaymakamlık ve İlçe Müftülüğü'nün katkılarıyla 120 metrekarelik, alt ve üstü izoleli barakadan yapılan çadır mescitte ibadet ediyor.

Vatandaşlar, köy camisinin bir an önce ibadete açılmasını istiyor.

Kozvan Kuyucak Köyü Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Haydan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 3 yıl önce köydeki caminin çıkan yangında hasara neden olduğunu söyledi.

Yapımı devam eden cami inşaatının paralarının bitmesinden dolayı yarıda kaldığını ifade eden Haydan, inşaatın tamamlanması için maddi desteğe ihtiyacı bulunduklarını aktardı.

Vatandaşlardan Ahmet Cengiz ise 3 yıl boyunca camisiz çadır mescitte ibadet ettiklerini belirterek, "İbadetimizi yapmakta zorluk çekiyoruz. Çadır mescit, yazın çok sıcak, kışın ise çok soğuk oluyor. Kışın kimse mescide gelmiyor. Büyüklerimizin sesimizi duymasını diliyoruz" dedi.

Köy sakinlerinin ibadette zorlandıklarını aktaran vatandaşlardan Hüseyin Çoşar da bir an önce cami inşaatının tamamlanmasını ve ibadete açılmasını istediklerini kaydetti.