CHP Afyonkarahisar Milletvekili Toptaş:

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Toptaş:
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Toptaş:
- "(Şah Fırat Operasyonu) Türk halkı böyle bir kaçışı içselleştiremez, kabul edemez"

AFYONKARAHİSAR (AA) - CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, Suriye topraklarındaki Süleyman Şah Türbesi'ne yapılan Şah Fırat operasyonuna ilişkin, "Türk halkı böyle bir kaçışı içselleştiremez, kabul edemez" dedi.

Toptaş, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, haftasonu olağanüstü kongrenin yapıldığını, yeni başkan ve il yönetiminin belirlendiğini dile getirdi.

CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığına seçilen Nevzat Ercan ve yönetimine başarılar dileyen Toptaş, "CHP'liler kendilerine yakışan, olağanüstü kongre ile kendi içlerindeki yönetim sorununu çözdü ve artık barışçı, demokratik yarış içinde bir kongre ile yeni bir yönetim görevlendirdi. Kaybeden, kazanan diye bir seçim sonucu olmadı, CHP, kazandı" diye konuştu.

Şah Fırat Operasyonuna ilişkin de açıklama yapan Toptaş, şöyle devam etti:

" Türkiye 'nin dışarıdaki tek toprağı, ata yadigarı Süleyman Şah Türbesi boşaltıldı. Sapkın bir eşkiya grubunun işgal ettiği Süleyman Şah Türbesi'ni, o işgalden kurtarmak yerine PKK 'nın Suriye'deki uzantısı ile ortak operasyon yapıldığını. Türk bayrağını yerinden söküp kaçırıyoruz, getiriyoruz, Kobani'de bir yere dikiyoruz. PKK'nın Kobani'deki kolunun işgali altında ya da kontrolü altındaki toprakta Abdullah Öcalan'ın posterinin asılı olduğu bayrak bir tarafta PYD'nin bayrağı bir tarafta orta yerinde Türk bayrağı, onun altına da Süleyman Şah'a türbe yapacağız. Bu utancı, onur diye Türk halkına takdim edenler, bu utancın altında ezileceklerdir. Türk halkı böyle bir kaçışı içselleştiremez, kabul edemez. Biz bir gün mutlaka Süleyman Şah'ın türbesini, Süleyman Şah'ın şehitliğine yeniden taşıyacağız, Türk bayrağını, orada bir daha hiç kimsenin kaçıramayacağı ya da hiç kimsenin etrafını kuşatamayacağı şekilde koruma altında oraya dikeceğiz."