CHP eski MYK üyesi Sayan:

CHP eski MYK üyesi Sayan:
CHP eski MYK üyesi Sayan:
- "Cemaat ile AK Parti arasında bir kavga yok. Paralel yapı ile Türkiye arasında bir kavga var"

AFYONKARAHİSAR (AA) - CHP eski MYK üyesi Savcı Sayan,  "Cemaat ile AK Parti arasında bir kavga yok. Paralel yapı ile Türkiye arasında bir kavga var" dedi.

Sayan ile gazeteci Süleyman Özışık, Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezinde, Girişimci Genç Liderler Derneği tarafından düzenlenen, "Gençler Türkiye Gündemini Konuşuyor" konferansına katıldı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yusuf Karaca'nın moderatörlüğünü yaptığı konferansta CHP eski MYK üyesi Savcı Sayan, kurtuluş mücadelesinin verildiği topraklarda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"Paralel yapı"ya yönelik operasyonlar hakkında konuşan Sayan, cemaat ile AK Parti arasında bir kavganın bulunmadığını, "paralel yapı" ile Türkiye arasında bir kavganın olduğunu belirtti.

"Cemaat denildiği zaman Anadolu'nun Müslüman insanı akla geliyorsa herkesin bir cemaatçi sayılacağını" söyleyen Sayan, şöyle konuştu:

"Hepimizin bir manevi değere karşı bir saygısı bir sevgisi vardır. Hepimiz çocuklarımızın bonzaiden uzak, kötü alışkanlıklardan uzak, manevi değerler ile büyüyen evlatlarımızın olmasını isteriz. Anadolu insanı hep bu değerlerle bir araya gelmek istedi, birbirine destek olmak istedi, parası olan olmayan verdi, bütün bunları bir cemaat adı altında bir organizasyon adı altında, değişik isimlerde olsa bile, Anadolu insanın bütün amacı, benim çocuğum okuyorsa başka bir çocuk da okusun, diye o imkanları seferber etti. Hiç kimse beddua etmedi, bu beddua son dönemlerde moda oldu. Allah bir daha da bu modayı bize yaşatmasın."

"Paralel yapı vardır, bunu inkar etmenin bir anlamı yoktur" değerlendirmesinde bulunan Sayan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu paralel yapıyı dış güçler kullanıyor. Bunun içindeki arkadaşlar bilerek mi yoksa bilmeyerek mi kendilerini kullandırıyor bunu zaman gösterecek ama neticede zarar Türkiye'ye dokunuyor. Türkiye gerçekten enerjisini kaybediyor, kardeşliğini kaybediyor, insanlar arasına nifak tohumları serpiliyor, Türkiye'nin belki de çok daha hızlı büyümesini, gelişmesini engelliyor, ondan dolayı bu paralel yapıya karşı hepimizin mücadele etmesi gerekiyor. Bu sadece bir AK Parti meselesi değildir. CHP meselesi değildir, MHP meselesi değildir. Ülkemiz üzerine oynanan oyunların çok olduğunu biliyoruz, bu da o oyunlardan birisi."

Türkiye'nin Ortadoğu'da büyük bir ülke olmaya başladığına vurgu yapan Sayan, "