Dazkırı'da kursiyerlere seminer

Dazkırı'da kursiyerlere seminer
Dazkırı'da kursiyerlere seminer
- Dazkırı Halk Eğitimi Merkezi'ndeki bayan kursiyerlere yönelik koah, diyabet, obezite ve fiziksel aktivite konularında seminer verildi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Dazkırı Halk Eğitimi Merkezi ile Dazkırı Devlet Hastanesi işbirliği ile Halk Eğitim Merkezindeki bayan kursiyerlere yönelik koah, diyabet, obezite, fiziksel aktivite konularında seminer verildi.

Dazkırı Devlet Hastanesi görevli hemşiresi Bahar Kutluay tarafından verilen seminere, Halk Eğitimi Merkezinde kurslara katılan bayan kursiyerler katıldı.

Seminerde, koah nedir, hastalığın nedenleri, belirtileri nelerdir, hastalığın vücutta bıraktığı etkileri, koah hastalığının etkilerini azaltma için yapılacaklar, hastalığın tedavi yolları, görsel sunumlarla desteklenerek anlatıldı.

Dazkırı HEM Müdürü Adem Kocagöz, devlet hastanesi işbirliği ile kursiyerlere zaman zaman sağlıkla ilgili seminerler vererek bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Kocagöz, "İlerleyen günlerde bu çalışmalarımız değişik hastalık ve konularla devam edecektir. Kursiyerlerimizin de ilgisini çeken bu seminerler, inşallah sağlıklı bir yaşam için çok faydalı olacağına inanıyorum" dedi.