Dinar Belediyesi, Senirkent Belediyesi ile kardeş oldu

Dinar Belediyesi, Senirkent Belediyesi ile kardeş oldu
Dinar Belediyesi, Senirkent Belediyesi ile kardeş oldu
AFYONKARAHİSAR (AA) - Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ve Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu'nun'da katıldığı programda, iki belediye...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ve Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu'nun'da katıldığı programda, iki belediye karşılıklı olarak 'Kardeş Belediye' protokolü imzaladı.

Dinar Belediye Başkanı Acar, yaptığı konuşmada, Senirkent Belediyesi ile kardeş oldukları için çok mutlu olduklarını belirtti.

Daha önce de Bursa'ya bağlı Nilüfer Belediyesiyle kardeş belediye olduklarını dile getiren Acar, "Kardeş belediyecilik anlayışıyla iki belediye birbirini destekleyerek yardımcı olacaklardır. Bizde Dinar Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapacağız" dedi.

Senirkent Belediye Başkanı Civelekoğlu ise Dinar'ın kendileri için çok önemli bir ilçe olduğunu ifade ederek, "Eski zamanlarda Senirkent'tan Dinar'a vatandaşlarımız yaya olarak çalışmaya gelirlermiş. Yani Dinar ile bizim bağımız çok eskilere dayanıyor. Bu sebeple Dinar bizim Ağabey Belediyemizdir. çünkü Dinar'dan çok şey öğreneceğiz."