Dinar'da Kur'an Kursu öğrencilerine hediye

Dinar'da Kur'an Kursu öğrencilerine hediye
Dinar'da Kur'an Kursu öğrencilerine hediye
AFYONKARAHİSAR (AA) - Dinar'da, Kur'an Kursu'nu tamamlayan öğrencilere çeşitli ödüller verildi.Tuba Camisinde Kuran-ı Kerim okuma eğitimini başarıyla...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Dinar'da, Kur'an Kursu'nu tamamlayan öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Tuba Camisinde Kuran-ı Kerim okuma eğitimini başarıyla tamamlayan ve yapılan sınavda birinci olan Gülcan Karaağaç'a altın , ikinci olan Ayşegül Süzen'e battaniye ve kursu üçüncülükle tamamlayan Seyfettin Arslan'a ise bir mağaza hediye çeki verildi.

Tuba Cami Müezzini Yusuf Gençer çocukların en iyi şekilde Kuran-ı Kerim okuma ve dini eğitim aldığını, amaçlarının en ahlaklı ve vatanına hayırlı bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi.

Kuran-ı Kerim kurslarının her yaz aylarında olduğu gibi bu yazda camilerimizde düzenlendiğini belirterek, şunları anlattı:

"22 Haziran'da başlayan Kuran-ı Kerim kursumuz, 21 Ağustos  itibariyle sona ermiş bulunuyor. 9 hafta ve 135 saatlik bir derse tekamül eden kurslarımızda Kuran'ı yüzünden okuma, tecvit, peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in hayatını ve örnek ahlakı ile ilgili bilgiler öğrencilerimize verildi. Namazı tarif ettik çocuklarımıza, burada ki gerçek amacımız gençlerimize namazı sevdirmekti. Bugüne kadar küçük çaplı öğrencilerimizi sevindirecek hediyeler verdik. Bundan sonra da onları camiye özendirmek için vermeye devam edeceğiz."