Dinar'da "Yaşlılıkta bakım" sempozyumu

Dinar'da "Yaşlılıkta bakım" sempozyumu
Dinar'da "Yaşlılıkta bakım" sempozyumu
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde "Yaşlılıkta bakım" adlı sempozyum düzenlendi.Park Ala'da düzenlenen sempozyumda 1. oturum...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde "Yaşlılıkta bakım" adlı sempozyum düzenlendi.

Park Ala'da düzenlenen sempozyumda 1. oturum Prof. Dr. Bilgen Taneli moderatörlüğünde " Türkiye 'de ve Almanya 'da Yaşlı Bakımı"  başlığı ile başladı.

Daha sonra, Prof. Dr. Muammer Tuna modaretörlüğünde "Türkiye'nin Dünü - Bu Günü - Yarını " isimli 2. oturumu yapıldı. Konuşmacı olarak, Prof. Dr. Güzel Dişçi, Prof. Dr. Bilgen Taneli, Doç. Dr. Mithat Durak, Doç. Dr. Nil Tekin katıldı.

Prof. Dr. Kayhan Delibaş modaretörlüğünde ise "Türkiye'de Yaşlılık Politikaları Açısından Sosyal Bakım Sigortası" isimli 3. ve son oturum yapıldı. Son oturuma konuşmacı olarak Prof. Dr. İsmail Tufan, Prof. Dr. Veli Duyan, Doç Dr. Yavuz Taneli ve Doç. Dr. Emre Şenol Durak katıldı.

Belediye Başkanı Saffet Acar, burada yaptığı konuşmada, "İki gün dolu dolu onurlandığımız, gururlandığımız gün yaşadık. Değerli bilim adamlarını Dinar'da ağırlamak son derece önemliydi" dedi.