Dünya Çevre Günü

Dünya Çevre Günü
Dünya Çevre Günü
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Çevre Platformu tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.Belediye Başkanı Burhanettin...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Çevre Platformu tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Hattat Karahisari Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, herkesin çevreci olması gerektiğini belirtti.

Bir ülkede çevrenin konuşulmaya başlanması ve çevre sorunlarının takip edilmesinin o ülkenin iyi bir yola girdiğinin göstergesi olduğunu ifade eden Çoban, şöyle konuştu:

"Bir ülkede insanlar açsa, altyapı, yol ve benzeri sorunlar varsa ülkenin geçmişi iyi değilse orada çevreden bahsetmek zaten olmaz. Kimsenin de aklına gelmez. Çevreye önem verilmesi gerekiyor. Gerek çöp alanımıza gerekse atıksu tesisimize her yıl 5. sınıf öğrencilerimizi asgari yılda 3 bin öğrencimizi buraya götürüyoruz. Burada onlara atık su ve çöp hakkında bilgi veriyoruz. Bu tür çalışmalarla birlikte çevre bilincinin oluştuğunu görüyoruz."

Konuşmanın ardından Çoban, çevre bilincine katkı sağlayan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.