Eğitim Bir-Sen'den "nöbete hayır" eylemi

Eğitim Bir-Sen'den "nöbete hayır" eylemi
Eğitim Bir-Sen'den "nöbete hayır" eylemi
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da, Eğitim Bir-Sen üyesi bir grup, "Öğretmenlere nöbet ücreti verilmesi" ve "Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da, Eğitim  Bir-Sen üyesi bir grup, "Öğretmenlere nöbet ücreti verilmesi" ve "Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin artırılması" için imza kampanyası başlattı. 

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik, PTT Hizmet Binası önünde yaptığı açıklamada, kanuni dayanağı olmayan bir çalışma koşulunun yönetmelikle öğretmenlere dayatıldığını söyledi. 

" Milli Eğitim Bakanlığı , iki yıl önce sendikalardan da görüş alarak ek ders esaslarında yapmayı planladığı değişikliği bir türlü yapamadı" diyen Çelik, ek ders esaslarında ücret dengesizliğine ve mağduriyete neden olan hükümlerin, uzun bir zaman geçmesine rağmen hala değiştirilmediğini kaydetti.

Çelik, sınav görev ücretlerinin artırılması, halk eğitim merkezleri ve okullarda ücretsiz olarak verilen takviye kurslarında görev alan memur ve hizmetlilerin fazla çalışmalarının ücretlendirilmesi konusunda da ivedilikle düzenleme yapılması gerektiğini sözlerine ekledi. 

Konuşmanın ardından sendika üyeleri, başlatılan kampanya için imza topladı.