Engelli kişiye tekerlekli sandalye yardımı

Engelli kişiye tekerlekli sandalye yardımı
Engelli kişiye tekerlekli sandalye yardımı
AFYONKARAHİSAR (AA) - Türkiye Sakatlar Derneği Afyonkarahisar Şubesi'nce doğuştan bedensel ve zihinsel engelli  Hasan Avcı'ya tekerlekli sandalye...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Türkiye Sakatlar Derneği Afyonkarahisar Şubesi'nce doğuştan bedensel ve zihinsel engelli  Hasan Avcı'ya tekerlekli sandalye yardımı yapıldı.

Türkiye Sakatlar Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Nilgün Akgün, yaptığı konuşmada, tüm duyarlı vatandaşlara seslenerek, engellilere destek çıkılması gerektiğini belirtti.

Engellilerin hediye edilen bir sandalye ile hayata bağlandıklarını aktaran Akgün, bu engellilerin bu ufacık hediyelerle etrafa gülücükler saçtıklarını kaydetti.

Oğullarının 34 yıl sonra tekerlekli sandalyesine kavuştuğunu ifade eden anne Fatma Avcı ise oğlunun doğuştan bedensel ve zihinsel engelli olduğu belirterek, şunları anlattı:

"Maddi imkansızlıklar sonucu tekerlekli sandalye alamıyorduk. Sizler bizzat evimizi ziyaret ederek oğlum için getirdiğiniz tekerlekli sandalyeyi hediye ettiniz. Bundan sonra oğlum evde bağlı olmayacak ve tekerlekli sandalye ile dışarıda gezip hava alma imkanı bulacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"