Eski Özel Kuvvetler Komutanı Alan, Afyonkarahisar'da

Eski Özel Kuvvetler Komutanı Alan, Afyonkarahisar'da
Eski Özel Kuvvetler Komutanı Alan, Afyonkarahisar'da
- Eski Özel Kuvvetler Komutanı, MHP eski milletvekili Engin Alan, Afyonkarahisar Genç Atılımcılar Derneği'nin konuğu olarak konferans verdi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Eski Özel Kuvvetler Komutanı, MHP eski milletvekili emekli korgeneral Engin Alan, Afyonkarahisar'da konferans verdi.

Bir oteldeki imza gününden önce konuşma yapan Alan, Türkiye 'nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini, ancak Türk milletinin bu badireyi de atlatacak güce sahip olduğunu söyledi.

Afyonkarahisar halkının milletin gücünü en iyi bilecek halk olduğunu belirten Alan, "Türk milleti, o kadar çok badireler yaşamış bir millet ki bana göre dünyada eşi benzeri yok. 16 devlet boşuna kurulup boşuna yıkılmadı" dedi.

Türk milletinin, badirelerden gelen ama sonunda mutlaka aydınlığı bulan bir millet olduğunu dile getiren Alan, "Kötülükleri iyiliklere çevirmeyi başaran bir millet. Afyon halkı bunu en iyi anlayacak halktır. Girerken Atatürk 'ün Kocatepe'deki fotoğrafına baktığınız zaman, bunu görürsünüz. Bunu da atlatacağız. Birlik ve beraberliğimizi korumamız lazım" diye konuştu.

Seçimlere az bir süre kaldığına dikkati çeken Alan, şöyle konuştu:

"7 Haziran seçimlerinden sonra meydana gelen siyasi tablo, nafile görüşmelerden sonra bir hükümet kurma olanağı sağlamadı. Bu seçimlerden sonra nasıl bir tablo olur? Çok senaryo üretmek mümkün. Herhangi bir partinin kıl payı iktidarı olur. Haziran'dan bugüne kadar gelen süreçte koalisyon denemelerinin hiçbir şey getirmediği ortaya çıktı. Bana göre 1 Kasım'dan da istenildiği gibi sonuç çıkmazsa Türkiye, Yunanistan'da olduğu gibi nisan ya da mayısta bir seçim daha görebilir. Oy kullanma yeterliliğine sahip her Türk vatandaşının sandığa gidip vatandaşlık görevini yerine getirmesi gerekir. Madem ki bu kararı Türk milleti verecek, bizler de bu milletin ferdi isek görevimizi yapacağız."

Alan, "Bugün bu ülkede olan bitenleri ve çevremizde olan bitenleri anlayabilmenin yolu, Büyük Ortadoğu Projesi ismi verilen projeyi bilmekten geçer" dedi.

Büyük Ortadoğu Projesi bilinmediğinde, olanları dar bir bakış açısıyla değerlendirileceğini savunan Alan, şunları söyledi:

"BOP, ABD tarafından ortaya atılan, Ortadoğu coğrafyasında 22 ülkenin sınırlarının değişmesini öngören proje. Bu proje içinde Kürdistan da var, Türkiye'nin küçülmesi de var. İsrail için, petrol için bu var. Suriye politikasındaki yanlış, bizi iki durumla daha karşı karşıya bıraktı. Birincisi, Suriye'de bir özerk bölge oluştu, bizim güney bölgemizde. Bu özerk bölge, Irak'ın kuzeyiyle işbirliği halinde. Suriye'nin bize getirdiği bir şey daha oldu; IŞİD denilen bir örgüt ile karşı karşıya kaldık."