Gazi ve yakınlarına yemek

Gazi ve yakınlarına yemek
Gazi ve yakınlarına yemek
- Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle gazi ve yakınlarına yemek verdi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle gazi ve yakınlarına yemek verdi.

Kent merkezinde bulunan bir otelde düzenlenen yemeğe Vali Güner, Garnizon Komutanı Tuğ General Tuğ General Gökhan İsmet Gülmez, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Remziye Sıvacı, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Yusuf Aytaç Hürkal, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven üst düzey subaylar, gazi ve yakınları ile resmi daire müdürleri katıldı.

Yemekten önce bir konuşma yapan Vali Güner, gaziler günü olmasından dolayı çeşitli anma programları düzenlediklerini belirterek, bu yemeğin gazi ve yakınları ile aralarındaki bağı güçlendireceğini söyledi.

Asker bir millet olma bilincini taşıyan bir neslin torunlarıyız diyen Güner, "Gerek Kuvay-i Milliye ve Kurtuluş Savaşı döneminde gerekse daha öncesinde top yekun seferber olmuş aziz bir milletin harcı, çimentosu ve evlatlarıyız. Bugün tekrar şehitlerimize rahmet gazi ve yakınlarına sağlıklar diliyorum" dedi.

Yemek programı yapılan duaların sonrasında sona erdi.