Gazzeli çocuklara yardım için fotoğraf makinesini sattı

Gazzeli çocuklara yardım için fotoğraf makinesini sattı
Gazzeli çocuklara yardım için fotoğraf makinesini sattı
AFYONKARAHİSAR (AA) - Basın İlan Kurumu (BİK) Afyonkarahisar Şube Müdürü Selami Çalışkan, gazetecilik yaptığı dönemde Gazze'deki acıları...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Basın İlan Kurumu (BİK) Afyonkarahisar Şube Müdürü Selami Çalışkan, gazetecilik yaptığı dönemde Gazze'deki acıları fotoğrafladığı makinesini ve kullandığı ses kayıt cihazını satarak, yine bu bölgedeki çocuklar için harcanmak üzere bağışladı.

Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, yöneticilerinin Çalışkan'ın makinesi ve teybinin satılmasına öncülük ettiği Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneğinde (AGD) düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, projenin sadece fiziki bir şey olmadığını söyledi.

Sosyal sorumluluk, rutinin dışında hareket etme, ortak ve iyi bilinç oluşturma, dünyanın sessiz kaldığı bir konuda kentin ve dünyanın dikkatini merhamet, adalet, çocukların katledilmesine yöneltmenin de bir proje olduğunu vurgulayan Güner, makine ve teybi satın alan adamı İbrahim Alimoğlu'na teşekkür etti.

Herkese, hayır ve hasenatta birleşme, bu tür işlere destek olma çağrısında bulunan Güner, "Böylesi bir organizasyona katkı sağlayan Müftü Bey'e, Belediye Başkanı'na, beraber çalıştığımız arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Bu tür projelerine, faaliyetlerine katılmak bana güç veriyor" dedi.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Çalışkan'ın uzun yıllar, nerede bir zulüm, vahşet varsa oraya insanlık adına gittiğini anlattı.

AGD Başkanı Mehmet Abdioğulları da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte makine ve teybin satışını gerçekleştirmek istediklerini ancak hava koşulları nedeniyle bunu gerçekleştiremediklerini hatırlattı. Daha sonra ziyaret ettikleri iş adamları arasında en yüksek katkıyı Alimoğlu'nun verdiğini aktaran Abdioğulları, bu satıştan elde edilen paranın, İl Müftüsü Burhan İşliyen tarafından, Gazzelilere yardım çalışmalarında kullanılmak üzere oluşturulan hesaba ekleneceğini dile getirdi.

Çalışkan, özellikle gazeteciler sayesinde Filistin konusunun unutulmayacağını belirterek, "Gazze'yi, Filistin'i unutmayan bir Cumhurbaşkanı, Başbakan, valiler, belediye başkanları, müftüler ve bu işlere gönül veren, para veren hayırseverler var. Böyle yöneticiler, hayırseverler oldukça bu yöndeki çalışmalar sürecektir" diye konuştu.

Fotoğraf makinesi ve ses kayıt cihazını Gazzeli çocuklar yararına satın alan Alimoğlu, yardım faaliyetlerinde bir katkısının olmasını istediğini ifade etti.