Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken, 1 Mart'ta, milletvekili aday adalığı...

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken, 1 Mart'ta, milletvekili aday adalığı başvurusu yapanlara yönelik teşkilat yoklaması yapılacağını söyledi.

Ötken, partisinin haftalık değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, 30 milletvekili aday adayının, tercihini Afyonkarahisar'dan yana kullandığını, bunlardan 24'ünün birinci, 6'sının ise ikinci tercihlerini Afyonkarahisar olarak seçtiğini belirtti.

Bayat Belediye Başkanı Kadir Üçer'in AK Parti 'ye geçmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Ötken, şunları söyledi:

"Danışma meclis toplantımızda Bayat Belediye Başkanı Kadir Üçer partimize geçti. 2014 yerel seçimlerinde her ne kadar yolumuz ayrılsa da Belediye Başkanı Üçer'in partimize olan sevgisi yeniden aramıza dönmesine vesile oldu" dedi.

Kadir Üçer'e rozetini İl Başkanımız İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Bayat İlçe Başkanı Ahmet Hilmi Özbakan ile birlikte taktı.

Aday adaylığı başvurularının tamamlanmasının ardından 1 Mart Pazar günü Fuar Düğün Salonu'nda, teşkilat yoklaması yapılacağını belirten Ötken, teşkilatlarının milletvekilli aday adayları için oy kullanacağını ifade etti. 

Ötken'in konuşmasının ardından, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı ve  Siyasi Hukuk İşler Başkanı Hüseyin Tutumlu, gazetecilerin sorularını cevapladı.