Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı, milletvekilliği seçimleri için temayül yoklaması yaptı

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı, 7 Haziran'da yapılacak 25. dönem milletvekilliği seçimleri için temayül yoklaması yaptı.

Fuar Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen temayülde partililer, oy kullanmadan önce "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Bizde Varız" kampanyası kapsamında imza attı. Teşkilat üyeleri, imza atılmasının ardından oy kullanmak için sandıklara gitti.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti için önemli günlerden birisinin yaşandığını, teşkilatın, 21 aday adayı içerisinden 5 kişiyi seçeceğini söyledi. Hayırlı bir sonuç alıp adayları belirlemek istediklerini dile getiren Yurdunuseven, 3 bin 300 kişinin temayül yoklamasında oy kullanacağını belirtti.

"Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Bizde Varız" kampanyasına ilişkin de açıklama yapan Yurdunuseven, teşkilat olarak güzel bir kampanyaya da imza atacaklarını söyledi.

AK Parti Genel Merkezinin talimatı ile kampanyayı başlattıklarını dile getiren Yurdunuseven, oy kullanma işlemine gelen herkesten kampanyaya destek isteyeceklerini kaydetti.

AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ise bu kararlı mücadeleye her türlü desteği göstereceklerini, kadına karşı gerek aile içi gerek cinsel istismar gerekse de mobbing şiddetine karşı olduğunu belirtti. Ertürk, kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

Temayül yoklaması için orada bulunan milletvekili aday adayları da söz konusu kampanya kapsamında imza attı.