Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Özkaldı: "Kırsaldaki dinamikleri harekete geçirmek gerekiyor. Tarım ve hayvancılık bunun en önemli başlıklarından birisidir"

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Akif Özkaldı, "Kırsaldaki dinamikleri harekete geçirmek gerekiyor. Tarım ve hayvancılık bunun en önemli başlıklarından birisidir" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Bolvadin ilçesini ziyaret  eden Özkaldı, burada yaptığı konuşmada, kırsal kalkınmaya yönelik çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi.

Afyonkarahisar'ın göç alan bir şehir haline gelmesi için her türlü çalışmaya hazır olduğunu dile getiren Özkaldı, "Göçün önlenmesi için projeler geliştirmemiz lazım. Kırsal kalkınmaya önem vermemiz lazım. Yani kırsaldaki dinamikleri harekete geçirmek gerekiyor. Tarım ve hayvancılık bunun en önemli başlıklarından birisidir" şeklinde konuştu.

Özkaldı, sulu tarımla birlikte vatandaşların ürettikleri ürünleri paketleyerek ihracata giden yolda destekleyici adımlar atılması gerektiğini belirterek, "Ürünlerin pazarlaması yönünde yardımcı olmalıyız. Ancak çiftçi bir defa neyi üreteceğini baştan kendisi bilmeli. 'Bu malı nereye sevk edeceğim, kimlere satacağım' sorusuna cevap verebilmelidir. Bunların kooperatifçilik ile çözüleceğine inanıyorum" dedi.