Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
AFYONKARAHİSAR (AA) - CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Burcu Kayıkçı, seçim çalışmaları kapsamında Dinar ilçesini ziyaret etti.  Kent merkezi ve...

AFYONKARAHİSAR (AA) -  CHP  Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Burcu Kayıkçı, seçim çalışmaları kapsamında Dinar ilçesini ziyaret etti.

  Kent merkezi ve bağlı köyleri ziyaret eden Kayıkçı, "Koltukların değil milletin vekili olacağım" dedi.

Tarım girdilerinin yüksek olduğunu, özellikle mazot, gübre, tohum gibi en önemli materyallerin çiftçiler için çok büyük bir sorun haline geldiğini belirten Kayıkçı, bütün sorunların CHP iktidarıyla biteceğini dile getirdi.

Kayıkçı, şunları kaydetti:

"CHP milletvekili adayı olarak her zaman sizlerin içinde yer alıp siyaset yapacağız. Çiftçilerimizin yaşadıkları sorunları çok iyi biliyoruz. Genel Başkanımızın da dediği gibi mazot fiyatından verginin kalkması halinde çiftçilerimiz çok derin bir nefes alacaklardır. Eskiden kendi kendine yeten yedi ülkeden biri olduğumuz söylenirdi. Yıllar geçti halen aynı cümleleri ifade ediyoruz. Türkiye , son 12 yılda dışarıdan ithal eden bir ülke haline geldi. Köylü vatandaşlarımız şehirlere göç etmek zorunda kalıyorlar. Bizim iktidarımızda köylü vatandaşlarımız yeniden topraklarına, köylerine dönerek tarımla uğraşacaklar"